WARSZTATY DLA PEDAGOGÓW„Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza”

0

WARSZTATY DO SPEKTAKLU„Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza”

 Teatr Lalki „Tęcza” oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach pedagogiczno-teatralnych, wprowadzających w tematykę spektaklu „Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza” inspirowanego młodzieńczymi dramatami Witkacego w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego.

Warsztaty dla nauczycieli służą wprowadzeniu tematów zawartych w przedstawieniu. Nauczyciele uczestniczą aktywnie w warsztacie. Poznają ciekawe formy i metody pracy oparte na dramie z wykorzystaniem technik teatralnych oraz treningu twórczości, które mogą posłużyć do stworzenia ciekawej lekcji w kontekście obejrzanego spektaklu lub pomóc w przygotowaniu dzieci i młodzieży do oglądania sztuki, jednocześnie stwarzając płaszczyznę do zrozumienia jej treści. 

Uczestnicy biorą udział w warsztatach oraz uczestniczą w otwartej próbie generalnej, która odbędzie się tego samego dnia. Po zakończeniu warsztatów otrzymują:

  • zestaw ćwiczeń metodycznych do samodzielnego przeprowadzenia warsztatu;
  • zaświadczenie o udziale w warsztatach wydane przez Teatr Lalki „Tęcza” i ODN;
  • oraz mnóstwo inspiracji i pomysłów do rozwijania twórczego potencjału dzieci i młodzieży oraz pogłębiania treści zawartych w obejrzanym spektaklu.

TERMIN:

22 czerwca 2017 (czwartek), godzina 15.30 – warsztaty

                                                     godzina 18.00 – próba generalna spektaklu

MIEJSCE:

Teatr Lalki „Tęcza”

ZGŁOSZENIA: do 13 czerwcaprosimy wysyłać pod adres: edukacja.tecza@gmail.com

 UWAGA!!!

Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego przyjmujemy po dwa zgłoszenia z jednej placówki, pozostałe zgłoszone osoby z tej samej szkoły czy przedszkola zostaną wpisane na listę rezerwową. O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, ale pierwszeństwo udziału w warsztatach mają nauczyciele klas 4-7 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych.

Projekt realizowany w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”

karta zgłoszenia – tutaj do pobrania 

 

Udostępnij