DASZEŃKA, CZYLI ŻYWOT SZCZENIAKA 24.10 g. 11.00

0

 

 WIEK 3+ 

O autorze: Karel Čapek (1890-1938) to wybitny czeski pisarz okresu międzywojennego. Dramaturg, prozaik, eseista i dziennikarz. Znany na całym świecie jako autor słowa „robot”, które po raz pierwszy pojawiło się w jego dramacie R.U.R. W roku 1933 Karel Čapek „dla dzieci napisał, zilustrował, sfotografował i na własnej skórze doświadczył” opowiadanie Daszeńka, czyli żywot szczeniaka. Jest to pełne ciepłego humoru opowiadanie o perypetiach dorastającego szczeniaka. Czy tylko szczeniaka? No właśnie… przecież ciepło, czułość, miłość macierzyńska potrzebne są wszystkim.

O spektaklu: Spektakl Daszeńka, czyli żywot szczeniaka podchodzi do prozy Čapka z należytym szacunkiem. Przeróbki tekstu czy skróty zastosowano na tyle, na ile było to konieczne, by przedstawienie dla dzieci miało należyte tempo i dramaturgię. Mamy więc doskonały i zabawny tekst literacki, a całe zaplecze środków scenicznych, jak lalki muzyka, kostium i scenografia, i w końcu gra aktorów, podkreślają jego niezwykła wartość. Jak prawie każdy spektakl dla dzieci, „Daszeńka” nie tylko bawi, ale także uczy. Dowiemy się czym jest instynkt, co jest potrzebne szczeniakowi (i nie tylko) aby zdrowo rósł oraz przekonamy się jak odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad pieskiem. Jest to spektakl dla widzów w wieku od lat pięciu do stu… zwłaszcza dla tych, którzy kochają psy.

Na podstawie książki Karela Čapka, pod tym samym tytułem.

Spektakl powstał przy współpracy z Kłodzkim Centrum Kultury i Rekreacji.

Adaptacja i reżyseria – Michał Tramer

Scenografia – Michał Tramer

Projekty lalek – Elżbieta Żelezik

Muzyka – Leszek Nowotarski

Obsada;

Izabela Nadobna-Polanek

Anna Rau

 

RECENZJA; http://teatralny.pl/recenzje/porzadek-musi-byc,1658.html?fbclid=IwAR2hzafSgqDesBZUh5i7WhMiQWg1VHG88iVk7mV-gttuiQ9KJVNfuCyBXjI

Invalid Displayed Gallery

fot.Magda Tramer

0%
0%
Awesome
Udostępnij