KRÓLEWNA W KRAINIE KRASNOLUDKÓW

0

Co się zdarzyło, gdy Śnieżka z domu pełnego służby trafiła do siedziby krasnoludków, gdzie panowały twarde reguły? Co się dzieje, gdy dzieci przyzwyczajone do określonych warunków trafiają w obce środowisko?

Przedmiotem projektu są warsztaty dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli w klasach 1-6 na temat samodzielności. Dokonamy reinterpretacji historii Śnieżki, w kontekście zjawiska samodzielności i odpowiedzialności wśród dzieci i młodzieży. W baśni pojawia się nadopiekuńczy ojciec i rozpieszczona królewna, która musi odnaleźć się wśród twardych reguł krasnoludków (można to przełożyć na motyw dorastających dzieci, zachowujących postawę roszczeniową i nie potrafiących sobie poradzić, gdy pojawia się problem). Za kanwę posłuży nam zrealizowane w ramach innego projektu słuchowisko „Śnieżka – komiks musical”, na którym to działaniu artystycznym można bazować przeprowadzając warsztaty w szkołach.

#królewnawkrainiekrasnoludków #warsztatyteatralne #warsztatydlanauczycieli #warsztatywszkołach #warsztatyrodzinne #BardzoMłodaKultura #NarodoweCentrumKultury #InstytutKulturyMiejskiej #SiećKultury #NiepublicznaSzkołaAdventure

Projekt realizowany jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem Programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.

Materiały dydaktyczne do pobrania. – tutaj.

 

 

 

 

Udostępnij