,,Pippi Pończoszanka” 14.11 uwaga godz.9.13 spektakl odwołany.

0

 WIEK 6+ 

Niestety, ale ten i wszystkie spektakle planowane przez nas w najbliższym czasie nie odbędą się z powodu pandemii. Mimo to, zachęcamy Państwa do śledzenia naszych stron społecznościowych. Pozdrawiamy jednak serdecznie :)

Uwaga! Świętujemy urodziny Asrtid Lindgren i między innymi dlatego ,,Pippi Pończoszanka” będzie grana o nietypowej godzinie…9.13 Zapraszamy.

Czy dobrze zorganizowane miasteczko, z własnymi tradycjami i zasadami, jest gotowe na pojawienie się osoby z zupełnie innym temperamentem? Pippi jest bardzo bezpośrednia w rozmowach dorosłymi, ma bogatą wyobraźnię, jest odważna i lojalna. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców jest pretekstem do powstania wielu nieporozumień i komicznych sytuacji. Historia piegowatej dziewczynki, z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami, na pozór tylko wydaje się prosta. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją. Myślę, że tak naprawdę spotkanie to jest trudne dla obu stron. Mieszkańcy dobrze się znają, wiedzą czego można się po sobie spodziewać. Pippi jest sama (nie licząc małpki i konia),  bez rodziców, w nowym miejscu. Czasem to, co nowe i trochę inne nie od razu jest bezwarunkowo przyjmowane. Będzie musiało minąć sporo czasu i wydarzyć się coś naprawdę ważnego, by wszyscy mogli się do siebie przekonać i wzajemnie zaakceptować.

Autor: Asrtid Lindgren

Reżyseria: Jacek Popławski

Scenografia: Yumi Hayashi

Muzyka: Paweł Sowa

Wojciech Tabak: gitara akustyczna, gitara elektryczna

Tomasz Wójtowicz: realizacja nagrań, miks i mastering

Tłumaczenie: Irena Wyszomirska

Adaptacja: Zdzisław Jaskuła

Obsada:

Izabela Nadobna-Polanek

Anna Rau

Alicja Gierłowska

Ilona Zaremba

Joanna Stoike-Stempkowska

Światło i dźwięk: Robert Ochociński

Obsługa tech.: Piotr Grudzień

RECENZJA; http://teatralny.pl/recenzje/gdy-chodzi-o-pippi-to-nic-nigdy-nie-wiadomo,2089.html?fbclid=IwAR0slKAm4-jTET5R24QLeGLgFzbknEc4wOI6eaQnJ0gaVJjl77T04Qpjl5I

 

http://ch-jantar.pl

fot.Magda Tramer

http://fimal.pl

https://www.castorama.pl/sklepy/slupsk.html

Udostępnij