SPEKTAKLE W CZASIE KONWENTU LALKARZY

0

 „Janek Wędrowniczek zobacz na stronie: ,,JANEK …”

15 października (sobota), g.11:00 – Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” (Słupsk, PL)

Historia przygód pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyrusza w świat – i co z tego wynikło…  Spektakl dla dzieci od 3 do 10 lat.

„Historia Śnieżki”– Teatr „Maska” (Rzeszów, PL),

16 października (niedziela), g.11:00  lokalizacja  Teatr „Rondo”

 

Bohaterów tej baśni znacie doskonale – Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludków, zła macocha i piękny królewicz… Czy jednak na pewno nic nie może was zaskoczyć w tej jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych historii? Przekonajcie się o tym sami.

czas trwania: 50 min

sniezka

www.teatrmaska.pl

„Z bajki do bajki”, reż. Libor Štumf – Divadlo Ahoj (Chrudim, CZ) –

16 października (niedziela), g.13.00 – scena PTL „Tęcza”

17 października (poniedziałek)

9:00 „ Z bajki do bajki”– Divadlo Ahoj (Chrudim, CZ) – lokalizacja Bałtyckie Centrum Kultury w Ustce

12:30 „Z bajki do bajki”– Divadlo Ahoj (Chrudim, CZ) – lokalizacja PTL „Tęcza”

Prawie każdy europejski naród ma swojego lalkowego bohatera. Anglicy mają Puncha, Francuzi Guignola, Rosjanie Pietruszkę, a Czesi mają Kašparka. W spektaklu „Od bajki do bajki” zobaczymy kilka historyjek z udziałem tego wesołego błazenka, opowiedzianych przy użyciu zabytkowych, blisko stuletnich marionetek! Spektakl dla dzieci od lat 3, w języku polskim

Spektakl dla dzieci od 3 lat, w języku polskim1

„Kaguya – bambusowa księżniczka”, reż. Noriyuki Sawa – Nori Sawa Theater (JAP./CZ)  

16 października (niedziela) – 16:00 „Kaguya – bambusowa księżniczka”, – Nori Sawa Theater (JAP./CZ), lokalizacja PTL „Tęcza”.

Pewnego razu, daleko, daleko stąd, w bambusowym pniu, przyszła na świat Księżycowa Księżniczka… Była tak piękna, że wielu szlachciców próbowało zdobyć jej serce. Jej przeznaczeniem było jednak polecieć z powrotem na Księżyc… Przedstawienie dla dzieci od lat 8, młodzieży i dorosłych.ww

 

„Król Małp” (baśń chińska), reż. Juha Laukkanen Puppet Theater SYTKYT (Fin.) 

17 października (poniedziałek) – 17:30 „Król Małp” (baśń chińska), – lokalizacja „Tęcza”

 

To bardzo popularna w Chinach historia. Zna ją tam każde dziecko – jest kanwą opowieści książkowych, animacji, spektakli tanecznych i – oczywiście – lalkowych. W Słupsku zobaczymy ją w interpretacji Teatru SYTKYT z Finlandii przy użyciu tradycyjnych chińskich lalek.8027192351_9af0c17100_h

 

,

„Czerwony Kapturek” , reż. Jerzy Jan Połoński – Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

18 października (wtorek)

9:00  „Czerwony Kapturek” ,  –  Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu – lokalizacja Teatr „Rondo”

Zdawałoby się, że tak popularna historia nie może już niczym zaskoczyć… Chyba, że osadzi się ją we współczesnych realiach, wtedy nabierze zupełnie nowego znaczenia. Udajmy się więc razem z  małą, zbuntowaną Michalinką, nazywającą siebie Czerwonym Kapturkiem, do demonicznego lasu… Spektakl zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

Czas trwania: 75 minut

4

 

„Piękna i Bestia” zobacz na stronie: ,,Piękna i …”  

Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” (Słupsk, PL)

18 października (wtorek) – 11:00  „Piękna i Bestia”,  – Teatr Lalki „Tęcza”

 

Dawno temu, daleko – za siedmioma górami, za siedmioma morzami, za siedmioma rzekami
Tak daleko i dawno, że już nikt nie pamięta, rosła puszcza ogromna, straszna, zaklęta. I to w niej właśnie spotkamy bohaterów tej opowieści. To klasyczny spektakl marionetkowy dla widzów od 3 do 10 lat.

„Uruk Aranak” (Kobieta Foka), reż. NaďiaUherová  LUNA storytelling (Słowacja)

18 października (wtorek) – 17:30 „Uruk Aranak” (Kobieta Foka),  – lokalizacja CAT w Ustce

19 października (środa) – 9:00, 17.30 – „Uruk Aranak (Kobieta Foka),  – lokalizacja PTL „Tęcza”, foyer (widownia na poduchach i kubikach J)

Spektakl w wykonaniu LuciiPohronskiej, młodej artystki ze Słowacji, zafascynowanej światem legend i mitów. „Focza kobieta” to adaptacja starej eskimoskiej baśni. Przedstawienie oparte jest na pozawerbalnych środkach przekazu, co czyni je zrozumiałym także dla polskiej widowni. To spektakl dla miłośników baśni w każdym wieku, zarówno dorosłych, jak i dzieci (od 6 lat). UWAGA! Jest to spektakl kameralny i ilość widzów jest ograniczona2

,,Rybak”  – TEATR KARAGÖZ, lokalizacja – sala PTL „Tęcza”

20 października (czwartek)

9:00 „Rybak” (Karagoz),  – Teatr KA (Turcja/Polska) – lokalizacja PTL „Tęcza”

Niezmiernie kolorowa, bogata wizualnie opowieść, w której wiecznie poszukujący łatwych pieniędzy Karagöz postanawia zarobić na życie łowieniem ryb. Pomimo różnych przeciwności jest bliski sukcesu. Niestety, wtedy właśnie spotyka bardzo ciekawe, nie zawsze przyjaźnie nastawione morskie stworzenia.Co wyniknie z tego spotkania, będzie można sprawdzić 20 października o godzinie 9.00. Zapraszamy!

Spektakl dla dzieci. Czas trwania: 30-45 minut.3

„Huśtawka” (Karagoz), reż. Umut Nebioglu – Teatr KA (Turcja/Polska)

20 października (czwartek) – 17:00 „Huśtawka” (Karagoz),  – Teatr KA (Turcja/Polska) – lokalizacja PTL „Tęcza”

Karagöz zarabia na życie huśtając ludzi na huśtawce. Jego klientami są przeróżne indywidua zamieszkujące dawny Stambuł. Tak proste zajęcie jak huśtanie huśtawki okazuje się więc nie lada wyzwaniem dla Karagöza. Czy mu sprosta? W spektaklu dominuje język polski, a tekst narracji jest dostosowany do młodej widowni.ff

Antoni Czechow

Mewa (Czajka)

20 października (czwartek) – 19:00 „Mewa”  – Grodzieński Okręgowy Teatr Lalek (Białoruś) – UWAGA – spektakl dla dorosłych – lokalizacja Filharmonia.

19:00 „Mewa” reż. Oleg Żiugżda – Grodzieński Okręgowy Teatr Lalek (Białoruś) – sala Filharmonii

Jeden z najsłynniejszych dramatów Czechowa w wyjątkowo ciekawej plastycznej formie i z użyciem lalek oraz żywego planu. Gratka dla miłośników dobrej literatury. Spektakl w oryginalnej wersji językowej.

Spektakl dla widzów dorosłych.

Czas trwania spektaklu – 2 godziny (nieprzerwanie)

 

w

 

 

 

 

 

 

Udostępnij