SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK 18.01 g.11.00

0

 WIEK 4+ 

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak , to historia napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka” , Kornela Makuszyńskiego a przełożona na język teatru przez Jana Wilkowskiego.

Szewc Kopytko – uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Zarówno Kopytko jak i Kwak, nie rozumieją, iż bezmyślne psoty mogą sprawić przykrość i ból. Dopiero napotkany Wędrowiec, uświadamia im, że łzy mogą być oznaką smutku. Mądrzejsi o to doświadczenie nie rezygnują z wyszukiwania powodów do śmiechu. Jako najsłynniejsi w okolicy rozśmieszacze, zostają wezwani na dwór do cierpiącego Króla Powidło , który od ponad 100 lat pogrążony jest w melancholii. Ale co to dla nich za wyzwanie – rozbawić Króla? Powierzone zadanie wykonują perfekcyjnie. Czy mogło być inaczej? Odpowiedzcie sami. Oczywiście Król Powidło nie może powstrzymać się od śmiechu i… Jak kończy się cała historia dowiecie się z naszego przedstawienia…

Ciekawym rozwiązaniem scenicznym, wzbogacającym walory artystyczne spektaklu, są pojawiające się dekoracje na kołach, spełniające rolę parawanu i jednocześnie sceny lalkowej z udziałem żywego planu. Także teksty piosenek Jana Wilkowskiego z melodyjną muzyką Jerzego Dobrzańskiego nadają przedstawieniu barwnego i pogodnego widowiska muzycznego.

Autor – Kornel Makuszyński

Adaptacja sceniczna i teksty piosenek – Jan Wilkowski

Reżyseria – Stanisław Ochmański

Scenografia – Przemysław Karwowski

Muzyka – Jerzy Dobrzański w aranżacji Michała Makulskiego

Asystent reżysera – Ilona Zaremba

Przygotowanie wokalne – Jolanta Otwinowska

Inspicjent – Marek Huczyk

OSOBY:

Anna RAU

Maciej GIERŁOWSKI

Izabela NADOBNA-POLANEK

Ilona ZAREMBA

Joanna STOIKE-STEMPKOWSKA

Marek HUCZYK

ElektroakustykKrzysztof Fir

Obsługa technicznaKarol Szary, Piotr Grudzień

 

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

fot.Jadwiga Girsa-Zimna

0% Awesome
Udostępnij