TEATROTEKA SZKOLNA W SŁUPSKU
Zapraszamy nauczycieli do udziału bezpłatnych w WARSZTATACH„Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?”oraz na prezentacjęportalu „Teatroteka szkolna”
17 września 2016 r. godz. 10.00-13.00
Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych, opracowany przez InstytutTeatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć z elementami pedagogiki teatru, podzielone według grup wiekowych (przedszkole, szkoła podstawowa kl. 1-3, szkoła podstawowa kl. 4-6, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), materiały audiowizualne oraz aktualności związane z edukacją teatralną w całej Polsce.
Program spotkania:
- Prezentacja portaluTeatroteka Szkolna| 30 min | miejsce: Teatr Tęcza
- Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?| 2 h 30 min|miejsce: grupa pierwsza (nauczyciele SP 1-6) – Teatr Tęcza, grupa druga (nauczyciele gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych) – Nowy Teatr
W jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych? Przyjrzymy się narzędziom umieszczonym na portalu „Teatroteka Szkolna” w praktycznym działaniu teatralnym, szukając najlepszych dla siebie metod pracy z uczniami.
Prowadzące:
Katarzyna Piwońska – badaczka edukacji teatralnej, pedagożka teatru, redaktorka. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2012 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w ramach badań i programów z zakresu edukacji teatralnej (Lato w teatrze, Teatroteka Szkolna, Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana).
Maria Babicka – absolwentka socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Pedagogów Teatru realizowanej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Z Instytutem Teatralnym związana od 2011 roku, gdzie obecnie pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru, przy programie „Lato w teatrze”. Koordynowała dwa projekty edukacyjne Teatru Lalek Guliwer w Warszawie – „Laboratorium Teatralno-Padagogiczne” i „Podróże edukacyjne Teatru Guliwer”, a także projektowała i realizowała cykle warsztatów teatralno-pedagogicznych przed premierami. Należy do Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym realizowała takie projekty jak: „Akcja Labirynt”, „Kierunek Teatr”, czy „Teatranki”. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz młodzieży. Śpiewa w rozrywkowym chórze AllThat Sound.
Zgłoszenia przyjmuje:
Teatr Lalki „Tęcza”
Dla nauczycieli szkół podstawowych: edukacja.tecza@gmail.com tel. 693448296
Nowy Teatr im. Witkacego
Dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: tel. 603 334 660KARTA
PARTNERZY: