WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

0

Szanowni Państwo!!!

Pracownia Edukacji Teatralnej Teatru Lalki „Tęcza” przygotowała dla Państwa ofertę warsztatową, którą realizujemy w naszej siedzibie, lub w Państwa placówce (z wyjątkiem „Detektywów teatru”).  Nasze działania edukacyjne opierają się na pedagogice teatru z wykorzystaniem dramy i zabaw parateatralnych oraz teatroterapii. Zajęcia są prowadzone przez aktorów – pedagogów teatru, wykształconych w tym kierunku i posiadających duże doświadczenie w pracy z grupami. W niektórych projektach współpracujemy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego („Spacerownik Teatralny”, „Teatroteka szkolna”), obecnie jesteśmy w programie „Partnerzy Teatroteki Szkolnej”, do którego zakwalifikowało się tylko 13 teatrów z Polski. Ciągle doskonalimy swój warsztat i pogłębiamy wiedzę z zakresu pedagogiki teatru. Wybierając naszą ofertę, oddajecie dzieci w ręce profesjonalistów.

  1. DETEKTYWI TEATRU

Propozycja dla grup zorganizowanych (do 25 osób)

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość, która pozwala im zdobywać wiedzę o świecie. Chęć poszukiwania, zaglądania w ukryte miejsca i zdobywania wiedzy we własnym zakresie daje im ogromną satysfakcję.  Mobilizuje do działania. W warsztatach „Detektywi teatru” dzieci uczestniczą w odkrywaniu jego tajemnic. W zakamarkach Teatru Lalki „Tęcza” skrzaty poukrywały zadania dla dzieci. Trzeba je odnaleźć i wykonać, by można było dotrzeć do następnego punktu. Zadania są różne, czasem uczestnicy muszą stać się aktorami, czasem reżyserami, kompozytorami, a nawet scenografami. W ten sposób odkrywają ciekawe miejsca w teatrze, ale też dowiadują się jak powstaje spektakl.

Czas: 1 godzina

Cena: 216 zł brutto  (grupa do 25 osób) 

Miejsce: Teatr Lalki „Tęcza” ul. Waryńskiego 2

Wiek uczestników: przedszkola, zerówki, klasy I-III

  • TEATR NA PODUCHACH  (czyli o teatrze w  teatrze)

Propozycja dla grup zorganizowanych (do 25 osób)

Teatr można tworzyć wszędzie i z wszystkiego. Można go tworzyć słuchając bajki, można go tworzyć ruchem, słowem a nawet…. ciszą. Emocjami i zabawą. Ale też można stworzyć teatr przy pomocy przedmiotu, na który spojrzy się trochę inaczej niż zwykle. Za pomocą tego przedmiotu można wyrazić emocje, opowiedzieć historię, czasami nawet łatwiej i ciekawiej niż słowami.

„Teatr na poduchach”, to  warsztaty, gdzie słowo nabiera obrazu, przedmiot ożywa, a dzieci tworzą sztukę przez zabawę, wykorzystując swoją naturalną ekspresję twórczą.

Czas: 45 minut

Cena: 216 zł brutto  (grupa do 25 osób) PROMOCJE przy zamówieniach dla kilku grup z jednej placówki!

Miejsce: Teatr Lali „Tęcza” ul. Waryńskiego 2

 lub u Państwa w przedszkolu lub szkole (poza terenem Słupska, dogodzą koszty dojazdu)

Wiek uczestników: przedszkola, zerówki, klasy I-III

  • JA, TY, CZYLI MY – warsztaty integracyjne

Bez integracji nie byłoby żadnego spektaklu. My, aktorzy wiemy, jak ważna jest praca zespołowa. Wiemy, kiedy  musimy zrezygnować na rzecz wspólnej pracy i też wiemy, jak ważne jest dla nas to, że możemy na sobie polegać. Wiele technik teatralnych i dramowych świetnie się sprawdza w budowaniu zespołu. Wspólne zadania i wspólny cel – łączą grupę. Przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń, które już po przeprowadzonych zajęciach, można wielokrotnie wykorzystywać w pracy z grupą i w kierowaniu procesem budowania zespołowości. Polecamy warsztaty  „Ja, Ty, czyli My” dla grup, które mają trudności z integracją, lub są całkowicie nowopowstałym zespołem (np. nowoutworzoną klasą).

Czas: 45 minut

Cena: 216 zł brutto  (grupa do 25 osób) PROMOCJE przy zamówieniach dla kilku grup z jednej placówki!

Miejsce: Teatr Lali „Tęcza” ul. Waryńskiego 2 lub w Państwa placówce (poza terenem Słupska, dogodzą koszty dojazdu)

Wiek uczestników: przedszkola, zerówki, klasy I-III

KONTAKT W SPRAWIE WARSZTATÓW : Joanna Stoike-Stempkowska  nr tel.:  573050091, 693448296                                                                                          e-mail:  edukacja.tecza@gmail.com

Udostępnij