Konkurs plastyczny ,,Malujemy świat liczb”

Teatr Lalki Tęcza w Słupsku ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci do premierowego spektaklu pt. „Trójka na głowie”, realizowanego na podstawie tekstu Carstena Brandau, który napisał sztukę o tym jak świat staje na głowie, gdy niespodziewanie zostaje zaburzona naturalna kolejność liczb.

Trójka wdziera się na scenę, a więzi łączące Jedynkę i Dwójkę, zostają zerwane. Rozsypany świat początkowo staje na głowie, ale na szczęście liczbom udaje się przezwyciężyć trudności, wzajemne niechęci, by przywrócić przyjaźń i porządek.

Zachęcamy najmłodszych do tworzenia ilustracji kolorowego świata liczb. Dzieci mogą przedstawić świat nieuporządkowany, gdzie liczby stają na głowie, wychodzą ze swojego naturalnego miejsca, kłócą się ze sobą. Mogą też pokazać świat porządku, gdzie liczby przyjaźnią się ze sobą, żyją w harmonii i wzajemnej zgodzie.

Wybrane prace staną się ilustracjami książeczki wydanej z okazji premiery spektaklu, a także nagrodzone upominkami od teatru i zaproszeniami na przedstawienie, które odbędzie się w czerwcu.

Prosimy o składanie prac do sekretariatu teatru do dnia 16 maja, wykonanych techniką dowolną, w formacie A4, z imieniem i nazwiskiem autora na odwrocie pracy. Prosimy też o dodanie maila lub numeru telefonu rodzica, jeśli praca wykonywana jest w domu, albo nazwiska nauczyciela lub opiekuna grupy z nazwą i adresem szkoły.3-na-głowie-2