IGRASZKI Z BAJKĄ

0
0%
0%
Awesome
  • Oceny użytkowników (2 Głosy)
    5

Autor i reżyseria – MAŁGORZATA KAMIŃSKA-SOBCZYK

Scenografia – JAN ZIELIŃSKI

Muzyka JERZY STACHURSKI

Ruch sceniczny – TATIANA ASMOŁKOWA

Przygotowanie wokalne – JOLANTA OTWINOWSKA

Asystent reżysera – ANNA RAU

Obsada:

Marysia-IZABELA NADOBNA-POLANEK

Mama, Kopciuszek- ANNA RAU

Babcia Jadzia, Baba Jaga – ALICJA GIERŁOWSKA

Tata, Rycerz – DARIUSZ DAREWICZ

Smok, Romeo – MACIEJ GIERŁOWSKI

Wilczur Azor, Wilk – MAREK HUCZYK

Akcja sztuki rozgrywa się współcześnie i opowiada o tym, co potrafią wymyślić dzieci, gdy zostaną same w domu. Główną bohaterką jest Marysia, której rodzice wychodzą na przyjęcie do znajomych. Mama i Tata nie chcą zabrać córki ze sobą i każą jej czytać książkę z bajkami. Po wyjściu rodziców dziewczynka ze złości wyrzuca książkę, co sprawia, że zjawiają się bajkowi bohaterowie. Wyrzucone z bajek postacie są oburzone takim traktowaniem „bohaterów” oraz tym, że zniszczono ich świat. Dlatego rozpoczynają poszukiwania winnego, a gdy okazuje się, że to Marysia jest sprawcą całego zamieszania, skazują ją na wymyślenie nowej bajki.
„Nowa bajka” to poważny problem dla Marysi, gdyż nie zna ona żadnych bajek! Z pomocą przychodzi jednak nieograniczona dziecięca wyobraźnia oraz „przepis na bajkę” – doskonale znany przez Czarownicę. W ten sposób powstaje całkiem nowa bajka, w której każdy gra taką rolę, o jakiej marzył. Znajdzie się w niej także miejsce dla rodziców. Mama zmieni się w…, zaś Tata stanie się… Ale nie zdradzajmy wszystkich tajemnic! O tym dowiecie się już z przedstawienia. O jednym możemy zapewnić- „Igraszki z bajką” będą wesołą zabawą dla wszystkich-dzieci i rodziców.

Spektakl , który trwa 65 minut z przerwą powinny obejrzeć dzieci dla zabawy, a rodzice ku przestrodze. Bo, kto wie, jaką bajkę wymyślą ich dzieci gdy zostaną same w domu.

Invalid Displayed Gallery

fot.Jadwiga Girsa-Zimna

Udostępnij