PRZYGODY KOTA W BUTACH

0
0%
0%
Awesome
  • Oceny użytkowników (3 Głosy)
    8.6

INSCENIZACJA I REŻYSERIA- Władysław Owczarzak

SCENOGRAFIA-Jarosław Polanek

MUZYKA-Jerzy Stachurski

ARANŻACJA MUZYCZNA-Tadeusz Korthals

piosenka Stary młynWładysław Arski

klarnet, saksofon sopranowy Sławomir Tuszkowski
gitary- Łukasz Nowicki

PRZYGOTOWANIE WOKALNE-Jolanta Otwinowska

RUCH SCENICZNY-Karolina Maciejewska

ASYSTENT REŻYSERA- Maciej Gierłowski

Obsada:

IZABELA NADOBNA-POLANEK-Kot

MACIEJ GIERŁOWSKI- Janek

MAREK HUCZYK- Brat, Król

ILONA ZAREMBA-Królewna

ANNA RAU– Czarnoksiężnik

ALICJA GIERŁOWSKA– Baron

JOANNA STOIKE-STEMPKOWSKA- Żona Brata, Stangret

Inspicjent-Marek Huczyk

Elektroakustyk-Krzysztof Fir

Obsługa techniczna-Piotr Grudzień, Karol Szary

RECENZJA

Trzy klasyczne bajki Charlesa Perraulta, które doczekały się niezliczonej ilości przekładów, opracowań,adaptacjifilmowychi teatralnych: Czerwony Kapturek , Kopciuszek i…Kot w butach!
Czy kiedykolwiek słyszeliście o kocie, który nosił buty i był z nich bardzo dumny? Z pewnością nie! My pragniemy przedstawić Wam przygody najsprytniejszego kocura na świecie!
Historia ta wydarzyła się dawno, dawno temu. Otóż pewien młynarz nierówno rozdzielił swój majątek pomiędzy trzech synów. Dwaj starsi otrzymali młyn i osła, a najmłodszy-Janek jedynie kota…. Niezrażony niesprawiedliwym poKOT LALKAtdziałem Janek wyrusza w świat. Kot postanowił pomóc swojemu nowemu właścicielowi. Janek i sympatyczny zwierzak szybko się zaprzyjaźniają, a próbą ich braterstwa jest wspólna podróż pełna przygód i porywającej muzyki. W drodze spotykają wiele barwnych postaci, które uczą młodzieńca pracowitości i wiary we własne siły. Czy każde marzenie da się spełnić? Niełatwy to plan, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Kota w butach!
Władysław Owczarzak uzupełnił ponad trzystuletnią historię o współczesne wątki i melodyjne, pełne radosnej energii piosenki. W ten sposób, stara bajka o gadającym zwierzaku, który pomaga wzbogacić się najmłodszemu z trzech synów młynarza, nabrała nowych znaczeń i bogatej oprawy. Uczy dzieci, jak osiągnąć sukces i jak odnaleźć się we współczesnym świecie. To także opowieść o sile przyjaźni,miłości i potrzebie pielęgnowania marzeń.
Historia, została śpiewająco opowiedziana przez aktorów naszego Teatru. Na piękne przedstawienie zapraszamy wszystkie dzieci i miłośników zwierząt futerkowych!

Spektakl ma formę tzw. „żywego planu”trawa 1 godz. 10 min. z przerwą.

FotografiaJAROSŁAW POLANEK

Invalid Displayed Gallery

Udostępnij