Deklaracja Dostępności dla strony internetowej https://teatrlalkitecza.pl/
Teatr Lalki Tęcza zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do
strony internetowej Teatru Lalki Tęcza.
- Data publikacji strony internetowej:
2013-12-10. - Data ostatniej istotnej aktualizacji:
2023-09-12.
Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niezgodność (niezgodności) lub wyłączenia wymieniono poniżej.
Niespełnione wymagania
- • tabele i wykresy nie posiadają tekstów alternatywnych
• na stronie znajdują się załączniki w postaci graficznych dokumentów PDF (skanów) niedostępnych dla czytników ekranu
• materiały graficzne nie posiadają tekstów alternatywnych
• materiały wideo nie zawierają audiodeskrypcji
• niedostępne korzystanie ze skrótów klawiaturowych
• niektóre treści posiadają nieodpowiednie kontrasty
• częściowy brak etykiet linków i przycisków
• częściowo nieodpowiednia struktura nagłówkowa.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia:
2023-03-30.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji:
2024-03-28.
Skróty klawiaturowe
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest
Jerzy Barbarowicz,
theatertecza@gmail.com
. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu
59 842 39 35
. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Żądanie musi zawierać:
• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
• wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
• wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
SKARGI I ODWOŁANIA
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
• Organ nadzorujący: Dyrektor Teatru Lalki Tęcza w Słupsku
• Adres: Teatr Lalki Tęcza
ul. Waryńskiego 2
76-200 Słupsk
• E-mail: theatertecza@gmail.com
• Telefon: 59 842 39 35
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Teatr Lalki Tęcza
Parking
- Nie mamy parkingu.
-
Teatr nie posiada miejsc parkingowych dla widzów. Najbliższe, płatne miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Ludwika Waryńskiego, ul. Józefa Bema oraz ul. Piekiełko. Przy ul. Piekiełko znajdują się miejsca dla osób z niepełnosprawnością.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
-
WEJŚCIE DO TEATRU
Główne wejście do Teatru znajduje się przy ul. Waryńskiego od strony parkingu służbowego. Widzowie wchodzą przez taras, na który prowadzą schody (pięć stopni) oraz pochylnia, której nachylenie nie jest dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Wejście dla osób poruszających się na wózku znajduje się przy drzwiach ewakuacyjnych po drugiej stronie budynku. Droga do wejścia dla osób z niepełnosprawnością jest oznakowana od strony parkingu.
Przestrzeń za wejściem
-
SCENA
Scena teatru umiejscowiona jest na parterze.
Na widowni osoby z niepełnosprawnością ruchową poruszające się na wózkach zajmują miejsca z boku rzędów od nr 1 do nr 13 w podcieniu z kolumnami, utworzonych po modernizacji (poszerzeniu) sali widowiskowej.SZATNIA
Szatnia znajduje się na parterze w przestronnym holu od strony głównego wejścia.KASA TEATRU
Obok szatni znajduje się kasa, która jest otwarta godzinę przez każdym spektaklem.BIURO OBSŁUGI WIDZA
Od poniedziałku do piątku widzowie indywidualni mogą kupić lub zarezerwować bilety w Biurze Obsługi Widza w godzinach 9.00-15.00
Kontakt: tel. 59 842 87 94 email: rezerwacje.tecza@gmail.com
Wejście do biura znajduje się od ul. Waryńskiego. Przy drzwiach znajduje się domofon. Do części administracyjnej można dostać się jedynie schodami. Osoby z niepełnosprawnością komunikacyjną prosimy, aby poinformowały przez domofon pracowniczkę/nika o trudności wejścia po schodach. Pracowniczka/nik wyjdzie na zewnątrz budynku.
Bilety można kupić również przez internet https://teatrlalkitecza.pl/repertuar/
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
-
Przy foyer patrząc w stronę wejścia na widownię znajdują się 2 toalety: męska i damska. Naprzeciwko wejścia na widownię znajduje się korytarz, który prowadzi do toalety dostosowanej dla osób poruszających się na wózku. Dojście do dostępnej toalety jest oznakowane. W toalecie dla osób z niepełnosprawnością również można skorzystać z przewijaka dla niemowląt.
Aplikacje mobilne
brak
Dodatkowe informacje
Wokół teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką granitową i płytą granitową.
LOKALIZACJA TEATRU I DOJAZD
Budynek Teatru znajduje się praktycznie w centrum miasta w odległości 350 m od Ratusza Urzędu Miejskiego zlokalizowanego przy Placu Zwycięstwa oraz 200 m od Małego Ratusza znajdującego się przy tym samym Placu.
Od dworca PKP i PKS do Teatru prowadzi prosta droga Aleją Wojska Polskiego poprzez rondo Solidarności, ul. Filmową i ul. Bema- odległość ok. 1 km.
Autobusy przywożące do Teatru grupy zorganizowane podjeżdżają na ul. Piekiełko (odległość od wejścia ok. 30 m) zostawiają dzieci i odjeżdżają na parking dla autobusów przy ul. Jagiełły (odległość od Teatru ok. 500 m).
Łatwy dojazd autobusami Komunikacji Miejskiej: Dwa przystanki ul. Sienkiewicza (linie nr 1,2,3,4,7,8,14,15,17,18,19,21,25,28) W odległości ok. 300 m od Teatru oraz dwa przystanki przy ul. Grodzkiej (linie nr: 1,3,4,7,8,9,14,18,21) dojście do Teatru poprzez przejście pod budynkiem koło dawnego Kina MILENIUM dzisiaj Biedronka oraz ul. Piekiełko (odległości z dwóch przystanków do 200 m)
Miejski Zakład Komunikacji dysponuje autobusami niskopodwoziowymi dostosowującymi do przewozu osób poruszających się na wózkach.
UDOGODNIENIA W BUDYNKACH
Do teatru można wejść z psem asystującym.
Teatr posiada pętlę indukcyjną, z której mogą korzystać osoby z aparatem słuchowym posiadającym cewkę indukcyjną.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i informacji dotykowych. Obecnie niestety nie ma też możliwości skorzystania z tłumaczenia na polski język migowy na miejscu lub online.
SPEKTAKLE I WARSZTATY
Dla osób z dysfunkcją narządu wzroku posiadamy pętlę indukcyjną, którą możemy uruchomić podczas spektaklu. W repertuarze znajdują się spektakle muzyczne, które chętnie oglądają osoby z niepełnosprawnością wzroku, w miarę możliwości będziemy wprowadzać spektakle z audiodeskrypcją. Baśniowy repertuar przyciąga również osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
W warsztatach, które prowadzimy w ramach Pracowni Edukacji Teatralnej zawsze uwzględniamy szczególne potrzeby uczestniczek/ków. Staramy się, aby każda osoba aktywnie uczestniczyła i była zaangażowana podczas warsztatów.