DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

To jest oficjalne oświadczenie o dostępności (accessiability statement) witryny internetowej na której się właśnie znajdujesz.
Aktualnie nasza strona jest dostosowywana tak aby spełniać wymogi ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Dołożymy wszelkich starań aby nasza strona i witryny były zgodne z bieżącymi standardami sieciowymi.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku pytań, wniosków i reklamacji prosimy o kontakt

tel:. 59 842 77 24 e-mail: theatertecza@gmail.com

TEATR BEZ BARIER

Dostępność architektoniczna

Teatr posiada tylko jedną scenę zlokalizowaną w budynku przy ul. Waryńskiego 2, obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd dla wózków, toaleta dla niepełnosprawnych). Teatr wyposażony jest w pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących, posiada certyfikat „Miejsce przyjazne dla Seniorów”. Widzowie wchodzą do Teatru przez taras na który prowadzą schody (5 stopni) oraz podjazd dla wózków. Wejście do holu szatniowo- kasowego przez przeszklone drzwi (2x 90 cm) z możliwością otwarcia drugiego skrzydła, z holu jest przejście otwarte o szerokości 145 cm na foyer. Przy foyer znajdują się 2 toalety (męska i żeńska) oraz oznakowane dojście (dojazd) do toalety dla niepełnosprawnych z drzwiami o szerokości 90 cm, ponadto w toalecie ustawiony jest przewijak dla niemowląt. Na widowni osoby z niepełnosprawnością ruchową poruszające się na wózkach zajmują miejsca z boku rzędów od nr 1 do nr 13 w podcieniu z kolumnami, utworzonych po modernizacji (poszerzeniu) sali widowiskowej.
Teatr wyposażony jest w system czujek i centralkę p.poż połączoną bezpośrednio ze stanowiskiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, w razie alarmu jednostki gaśnicze zjawiają się w Teatrze w czasie od 3 do 5 minut.
Ponadto podczas wszystkich spektakli dyżur pełni zawodowy funkcjonariusz pożarnictwa.
Dodatkowo Teatr wyposażony jest w system czujek antywłamaniowych połączonych z centralką firmy ochroniarskiej JANTAR Sp z.o.o (patrol zjawia się w ciągu 8-10 minut od wszczęcia alarmu).

Lokalizacja Teatru i dojazd
Budynek Teatru Lalki Tęcza ul. Waryńskiego 2 znajduje się praktycznie w centrum miasta w odległości 350 m od Ratusza Urzędu Miejskiego zlokalizowanego przy Placu Zwycięstwa oraz 200 m od Małego Ratusza znajdującego się przy tym samym Placu. Od dworca PKP i PKS do Teatru prowadzi prosta droga Aleją Wojska Polskiego poprzez rondo Solidarności, ul. Filmową i ul. Bema- odległość ok. 1 km.
Autobusy przywożące do Teatru grupy zorganizowane podjeżdżają na ul. Piekiełko (odległość od wejścia ok. 30 m) zostawiają dzieci i odjeżdżają na parking dla autobusów przy ul. Jagiełły (odległość od Teatru ok. 500 m).
Łatwy dojazd autobusami Komunikacji Miejskiej: Dwa przystanki ul. Sienkiewicza (linie nr 1,2,3,4,7,8,14,15,17,18,19,21,25,28) W odległości ok. 300 m od Teatru oraz dwa przystanki przy ul. Grodzkiej (linie nr: 1,3,4,7,8,9,14,18,21) dojście do Teatru poprzez przejście pod budynkiem koło dawnego Kina MILENIUM dzisiaj Biedronka oraz ul. Piekiełko (odległości z dwóch przystanków do 200 m)
Miejski Zakład Komunikacji dysponuje autobusami niskopodwoziowymi dostosowującymi do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach.
Słupsk jest miastem kompaktowym, a Teatr położony w centrum miasta jest łatwo dostępny dla pieszych i rowerzystów z najdalszego punktu miasta odległość do Teatru nie przekracza 3,5 km, można dotrzeć spacerkiem średnio w ciągu pół godziny.

Deklaracja dostępności – do pobrania.

Skip to content