Ważną częścią działań Pracowni Edukacji Teatralnej są warsztaty dla pedagogów. W stałej ofercie mamy przygotowane cztery pakiety tematyczne. Okazjonalnie organizowane są również warsztaty dotyczące poszczególnych spektakli z naszego repertuaru.

1. EMISJA GŁOSU. Warsztaty pracy z głosem dla nauczycieli. Program obejmuje wzmocnienie głosu przez ćwiczenia aparatu mowy, techniki wspomagające pracę przepony, poprawę dykcji. Warsztat pozwoli Państwu na bardziej komfortową pracę głosem. Prowadzenie: Maciej Gierłowski.

2. JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Warsztaty teatralne dla nauczycieli oraz instruktorów teatrów amatorskich. Zajęcia obejmują zagadnienia świadomej pracy głosem, dykcję, emisję i ekspresję mowy, pracę nad interpretacją wiersza i prozy. Prowadzenie: Maciej Gierłowski.

3. FORMY TEATRALNE W PRACY Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ. Warsztaty pedagogiczno-teatralne dla nauczycieli oraz instruktorów teatrów amatorskich. Program zajęć obejmuje następujące zagadnienia: Jak tworzyć grupę teatralną? Jak tworzyć scenariusz? Skąd brać pomysły? Jak konstruować scenariusze zajęć teatralnych? Uczestnicy poznają metody i techniki teatralne oparte na elementach dramy, treningu kreatywności oraz elementarnych zadaniach aktorskich. Prowadzenie: Maciej Gierłowski.

4. PEDAGOGIKA TEATRU W PRACY Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ. Warsztaty wprowadzające w pracę metodami pedagogiki teatru. Program obejmuje omówienie metod pracy i przeprowadzenie pokazowego scenariusza na uczestnikach grupy – dostosowanego do potrzeb uczestników. Prowadzenie: Małgorzata Stecz.

Prosimy o przybycie w wygodnym stroju nie ograniczającym możliwości ruchowych. Czas trwania warsztatów: 3 godziny dydaktyczne Na warsztatach uczestnicy otrzymują: • zestaw ćwiczeń metodycznych, • zaświadczenie o udziale w warsztatach, • oraz mnóstwo inspiracji i pomysłów do rozwijania twórczego potencjału dzieci i młodzieży. Grupa do 15 osób (w przypadku warsztatów 1-3) do 20 osób (warsztat 4)

Zgłoszenia: Małgorzata Stecz – pedagog.tecza@gmail.com

Skip to content